De Waal is een rivier vol verhalen. Van stroming, verandering, schepen en steden. Maar ook van de unieke natuur in de uiterwaarden. Om onze iconische Waal te vieren organiseert De Kaaij op vrijdag 5 juni Rivierfestival Waal. Er staat een programma voor je klaar met lezingen, workshops, excursies, spellen, watersporttrainingen, kunst en muziek. Ook is er een markt en kun je er eten en drinken.

Op vrijdagavond 5 juni organiseert buurtcentrum HEEM weer een kledingruilevenement. Neem je oude favoriete kleding mee en ruil die om voor een nieuwe outfit. Per ingeleverd kledingstuk krijg je een muntje. Van ieder muntje mag je weer iets nieuws uitzoeken. De toegang tot de avond is gratis.

Wist je dat Booking.com huisjes verhuurt van verdreven Palestijnen op de Westbank, soms twee weken na de verdrijving? Vrijdag 5 juni organiseert Amnesty Nijmegen samen met Vredesgroep Nijmegen en Nijmegen for Palestine een avond tegen de medeplichtigheid van dit bedrijf aan misdaden tegen de menselijkheid. Met om 19.30 uur informatie van meerdere sprekers, undercover gemaakt filmpje en schrijfactie met vooraf soep en Palestijnse hapjes om 18.30 uur. In Gezellig, Ganzenheuvel 56.

Tijdens Night at the Library kun je 24 uur lang tussen de boeken leven en lezen in Bibliotheek Mariënburg. De overnachting vindt plaats van vrijdag 5 op zaterdag 6 juni. Tussendoor kun je genieten van diverse workshops en maaltijden die samen worden bereid. Rol je slaapzak uit tussen de boekenkasten en praat met gelijkgestemden over je favoriete pareltjes. Tickets zijn beschikbaar op de website.

Op zaterdag 6 en zondag 7 juni kun je terecht bij een Kunstexpositie in De Dorpsschuur te Lent. Een expositie van drie kunstenaars die zich bewegen tussen figuratie en abstractie. Je ziet schilderijen van Mieke Koenen die zich richt op het naakte lichaam, werk van Madeleine Jansen die zich bezighoudt met ordening van kleuren en patronen, en Funs Erens die organische processen op micro- en macroniveau vastlegt. Kom gratis langs en laat je inspireren.

A Walk in the Park and other Lies is de titel van het lenteconcert van kamerkoor Sequentus op zaterdag 6 juni. Tijdens dit concert komen stukken voorbij van Britten, Brahms, Vaughan Williams en Mendelssohn met als thema: de liefde, romantiek met een sinister randje? Het concert is in de Maria Kapel van Sancta Maria in Nijmegen.

Dungeons & Dragons spelen in een kasteel én voor een goed doel? Op zaterdag 13 juni kan dat. Een Nijmeegse groep organiseert dan de derde editie van D&D Voor Sara bij onze buren: in kasteel Wijchen. Er zijn nog plekken beschikbaar voor jongeren tussen 12 en 16 jaar oud en volwassen beginners. Meld je aan via de website.

Houd je ook van schrijven, maar vind je niet altijd de tijd en rust ervoor? Kom dan naar het Internationaal Schrijverscafé op vrijdag 26 juni. Het maakt niet uit wat je schrijft: proza en poëzie zijn beide welkom. De avond begint met anderhalf uur in stilte werken aan je project. Daarna deel je jouw werk met de groep en ontvang je feedback. Het internationaal schrijverscafé is in Bibliotheek Mariënburg.

Het Keti Koti x Kadena Kibra Festival wordt zondag 28 juni gevierd om de afschaffing van de slavernij en de vrijheid te vieren. In De Achtertuin op het NYMA-terrein, vanaf 14.30 uur. Met veel muziek, spoken word, workshops, panelgesprekken, verhalen en een markt en als afsluiting een swingende blockparty.

Juli 2026

Schrijf vrijdag 3 juli mee voor vrede met De Nijmeegse Stadskrant, met korte schrijfopdrachten. Van 17.00 tot 18.00 uur. Erna soep en een drankje. In Gezellig, Ganzenheuvel 56. In de middag om 14.00 uur, tijdens het Theehuis van Vrede, vertelt Harry de Ridder hier over de geschiedenis van Amnesty Nijmegen. Erna start de Amnestymensenrechtenwandeling.

Het aftellen naar de Nijmeegse vierdaagsefeesten kan beginnen. Van zaterdag 18 tot en met vrijdag 24 juli is de binnenstad weer een groot festivalterrein. Het programma is nog in de maak, maar wij kunnen je alvast een paar hoogtepunten tippen.

Dit jaar is de 55e editie van de Vierdaagsefeesten, en om dat te vieren, komt er een grote fototentoonstelling in de Mariënburgkapel. Je ziet hier foto’s uit de archieven, maar óók van bezoekers. De organisatie roept alle bezoekers op om hun herinneringen te delen, opdat deze tentoonstelling vorm kan krijgen.

Tijdens de feesten zijn er meer dan veertig podia en ruim duizend artiesten te zien. De eerste namen van de grootste acts zijn inmiddels bekendgemaakt. Je kunt genieten van Boko Yout, Frank Boeijen, Fresku, Het Goede Doel, La Fuente en MEROL. De kleinere podia zijn nog bezig om hun programma te maken en publiceren.

Tijdens de Talent Touracts krijgen lokale muzikanten de kans om hun talenten te laten zien. Om het 55-jarig jubileum te vieren, is er dit jaar extra aandacht voor “Talent van Toen”. Binnen dit thema kunnen voormalige deelnemers die inmiddels zijn doorgebroken terugkeren naar de plek waar het allemaal begon. Wil je zelf deelnemen aan het Talent Tourprogramma? Dat kan! Meld je hiervoor aan op de website.

 

 


U kunt reageren op dit artikel via een e-mail naar redactie@denijmeegsestadskrant.nl